Дахові вікна

Новітні тенденції сучасного будівництва пропонують безліч дизайнерських та конструкторських варіантів, що покликані зменшити до мінімуму непрактичність будь-якого житлового приміщення. Зокрема, все більшої популярності сьогодні набувають мансардні кімнати, які колись використовувалися переважно в якості горищного складу. Відтепер мода диктує інші правила: завдяки прогресивним технологіям можна легко перевтілювати горищні приміщення у комфортабельні, оригінальні та вишукані мансарди.

Однак для того щоб мансардна кімната мала не лише вражаючий вигляд, але й функціонувала на відмінно, треба володіти тонкощами її грамотного оформлення, де доволі актуальним залишається аспект встановлення мансардних вікон.   

Відтак серед різновидів мансардних вікон вагоме місце посідає вікно в горищному даху. Його значення не варто применшувати. Адже саме дахові вікна-вилази відіграють важливу роль у формуванні затишного і надійного мікроклімату як горищного приміщення, так і всієї оселі.

Основне призначення дахових вікон полягає у наданні помірної вентиляції та забезпеченні природного світла для мансарди. Крім того, дахові вентиляційні вікна, як жоден інший елемент будівлі, здатні чудово виконувати естетичну функцію, додаючи стильової виразності всьому будинку, вирізняючи його серед ряду сусідніх помешкань. Також дахові вікна є незамінною деталлю у випадку, коли постає необхідність вийти на дах з метою огляду покрівлі чи проведення відповідних ремонтних робіт. Тож, як бачимо, дахові вікна добре підходять як для горищних складських приміщень, так і для затишних житлових мансард.

Види дахових вікон

Залежно від функціонального призначення дахові вікна можуть бути панорамними, розсувними і такими, що захлопуються.

Відповідно до форми дахові вікна поділяються на:

  • чотирикутні – зовні подібні до звичайних вікон із плоским дахом;
  • трикутні слухові вікна – їх часто монтують на дахах комфортабельних котеджів чи заміських будівель. У конструкції трикутного вікна відсутні бічні стінки. Замість них у цій ролі функціонують скати дахового вікна. Таким чином виявляється менша кількість стиків слухового вікна з основою даху. Як наслідок – менше операцій по оформленню гідроізоляції, що є перевагою. А недолік полягає у зменшеному освітленні самої мансарди;     
  • округлі слухові вікна – є новою поширеною тенденцією, оскільки пластикові дахові вікна округлої форми характеризуються неповторним і надзвичайно модерновим дизайном;
  • дахові вікна у формі зенітного ліхтаря – вважаються найбільш практичними у сенсі освітлення. Зовні ці вікна мають вигляд легкої конструкції, яка не обтяжує покрівлю будинку зайвими деталями, а натомість додає більше природного й здорового освітлення всередину мансардної кімнати.

Залежно від виду даху ця категорія вікон може бути:

  • з плоским дахом – нахил має діапазон від 5° до 15°. В цьому випадку дощова вода надійно стікатиме в спеціально влаштовану ринву;
  • з односхилим дахом – відрізняється від попереднього варіанта кутовим нахилом, який в конкретному випадку становить більше, ніж 15°. Зазвичай ці вікна виглядають прямокутними;
  • з двосхилим дахом – їх часто використовували у середньовічний період. Тому в сучасних будинках на подібну конструкцію можна вкрай рідко натрапити. Таке слухове вікно трапляється переважно на древніх будівлях чи пам’ятках архітектури.

Дахові вікна: розміри

Під час встановлення такого елементу, як горищне слухове вікно потрібно пам’ятати про наступне: зовнішній вигляд вікон, їхнє місце розташування та розміри прямо пропорційно залежать від загальних параметрів та форми будівельного перекриття. Цей аспект відіграє особливу роль у питанні грамотного освітлення мансарди.

Так, усі частини, силуети та якість матеріалу впливають на гармонійну комбінацію горищного вікна та самого даху. Міркуючи над монтажем слухового вікна, необхідно враховувати наступний нюанс: ширина вікна має бути такою ж, як і ширина крокв. Справа в тому, що співпадіння цих параметрів гарантують уникнення небажаних витрат на операції, пов’язані з підготовкою вікон до монтажу (підгін розмірів тощо) і видалення непотрібних деталей з крокв.        

Поза тим, у процесі встановлення слухового вікна вагоме значення має сам покрівельний матеріал. Приміром, якщо у перекритті була використана черепиця, покрівельна ширина повинна зрівнюватися із шириною черепичного листа.

Крім ретельного дотримання параметрів, потрібно уважно прослідкувати над усіма дизайнерськими та конструкторськими тонкощами: щоб вмонтоване слухове вікно не лише правильно функціонувало, але й мало акуратний, витончений, красивий вигляд.  

Пропонуємо дахове вікно купити у нас: інтернет магазин дахових вікон наповнений широким спектром відмінної продукції. Дахові вікна, ціна яких є помірною на нашому сайті, вирізняються високим рівнем якості, багатофункціональності, естетичності та довгим терміном експлуатації. У разі потреби, служба доставки може привезти товар до найбільших міст України (Харків, Київ, Одеса, Львів).      

Roto Designo R79 H WD
Roto Designo R7 німецькі мансардні вікна. Roto R79 H дерев'яне мансардне вікно в якому комфорт та..
Вікно Fakro FTS
stars rating
Дахові вікна Fakro FTS з завісами посередині висоти вікна і ручкою відкривання типу "Стандарт", щ..
Вікно Fakro FTS-V
Популярна конструкція дерев'яних мансардних вікон Fakro з завісами посередині висоти вікна і ручк..
Вікно Fakro FTS-V U4, двокамерний склопакет
Конструкція енергозберігаючих дерев'яних мансардних вікон Fakro з завісами посередині висоти вікн..
Вологостійке вікно Fakro PTP
stars rating
Вологостійкі дахові пластикові вікна з завісами посередині висоти вікна, призначені для приміщень..
Енергозберігаюче вікно Fakro FTT U6
Енергозберігаюче вікно Fakro FTT U6 призначене для енергозберігаючого і пасивного будівництва. Дв..
Вікно-балкон Fakro FGH-V P2 Galeria
Вікно-балкон Galeria FGH-V це велике дахове вікно, виготовлене із соснової деоевини, у якому відк..
Roto Designo R45 K
Вікна Designo R45 K - це базова класична модель пластикового мансардного вікна з віссю повороту с..
Вологостійке вікно Fakro PPP-V
Дахове вікно Fakro PPP-Vз двома функціями відкривання: відхильна- відчинення мансардного вік..
Вікно Velux GPL
Вікно Velux GPL з двома ручками відкривання: верхня і нижня. Модель дахового вікна Velux GPL "Пан..
 Вікна FDY-V Duet proSky
stars rating
Дахове вікно Fakro FDY-V Duet proSky- вікно з двома рамами в одній коробці, нижня рама не відрива..
Вікно Velux GGU вологостійке
Дахове вологостійке вікно Velux GGU з відкриванням по центральній осі і ручкою відкривання, що ро..
Вікно Velux GZL 1051
Мансардні вікна Velux GZL з верхньою ручкою відкривання і обертанням по центральній осі. Додатков..
Вікно Velux GZL 1051B, нижня ручка відкривання.
Мансардні вікна Velux GZL B з нижньою ручкою відкривання і обертанням по центральній осі. Додатко..
Вікно Velux GPL "Панорама"
Вікно Velux GPL з двома ручками відкривання: верхня і нижня. Модель дахового вікна Velux GPL "Пан..
Дахові вікна
/ 10 основано на коментарях
використовуйте інтернет магазин Dahovi-Vikna: Дахові вікна