Для визначення необхідної висоти (довжини) вікна працює принцип: що нижче нахил покрівлі, тим довшим повинно бути вікно. Наприклад, для пологого даху (15-30о) підійде вікно висотою 160 см. Це забезпечить гарний огляд з вікна.
При розрахунку кількості вікон, що потрібні для мансарди користуємось простим правилом "10 до 1". Тобто на 10 м2 площі підлоги мансарди потрібно 1 м2 площі засклення. Якщо Ви бажаєте, щоб кімната була дуже світлою, краще керуватись співвідношенням "6 до 1".
|
Спосіб відкривання мансардного вікна (відео).
Ручка знизу, відкривання по центру або піднята на 3/4. Ручка в нижній частині вікна зручно, при встановленні вікна на висоті від 130 до 160 см від підлоги. До цього класу мансардних вікон можна віднести моделі вікон Fakro FT, Roto R, Velux GZL.
|
Ручка зверху, відкривання по центру. Такі вікна встановлюють на висоті 90-120 см від рівня підлоги, яка дозволяє отримати комфортний вид з вікна, або розмістити під вікном меблі. До цього класу мансардних вікон можна віднести моделі вікон Roto Q, Velux GZL, Velux GGL, Velux GGU.
|
Вікно "Панорама", ручка зверху і знизу. Два способи відкривання: по центру і по верхній осі "Панорамний". Дозволяє отримати гарний огляд з вікна. До класу вікон з двома функціями відкривання відносяться Fakro FPP-V, вологостійке Fakro FPU-V, модель Velux GPL, вологостійке Velux GPU має додатково дві ручки відкривання. |
3. Обираємо матеріал для мансардного вікна. |
Високоякісна деревина або екологічний поліуретан. Клеєна деревина сосни забезпечує стійкість конструкції до температурних коливань. Всі дерев'яні мансардні вікна покриті лаком на водній основі. Рекомендовано для вітальні, спальні, дитячої кімнати Roto, Velux, Fakro.
Для приміщень з підвищеною вологістю: кухня, ванна кімната, басейн або світлих інтер'єрів рекомендовано використовувати біле вологостійке вікно з поліуретановим покриттям. Моделі вікон Roto K, Velux GGU, Velux GPU, Fakro FPU, Fakro FTU.
|
|